AZ EGYIPTOMI UTAZS
Miutn az sszes elkszlst sikeresen elvgezte, Kata s a fiatal frfi bcst vett a kedves nvrektl.
"Az R legyen veletek, vjon benneteket az utakon, s vigyzzon rtok, hogy szerencssen visszatrhessetek!” ldott a kt fiatalt a rendvezet nvr. Kata mlyen meghatdva letrdelt az ids apca eltt s Tibor is nagyon megksznte a gondoskodst s segtsget, amelyet a krhzban kapott. Szvlyes szavak utn a fnvr jra megldotta a fiatalokat: „Drga gyermekeim, az sszes nvr s jmagam minden nap imdkozni fogunk rtetek, s fohszkodni Istenhez azrt, hogy a nagy kalandok szerencss vget rjen! Menjetek Isten ldsval s bzzatok az r vgtelen nagylelksgben!” mondta, majd kiksrte a kt fiatalt. Br mg mindig kisebb fenntartsokkal ltta, hogy egy fiatal n meg egy fiatal frfi egyedl keljen egy olyan veszlyes tra, de azzal nyugtatta meg magt, hogy taln Isten akarata nyilvnult meg abban, hogy Kata szemlyben esetleg mr nem remlt gygyulst hozhat a fiatal fest szmra. A kt fiatal egy nem mindennapos kalandra nztek elbe, vad beduintrzskkel tallkozhattak, amelyek ugyanolyan veszlyt jelenthetnek majd szmukra, mint a sivatag kiszmthatatlan idjrsa, vagy vad llatok.
Kata s Tibor ez id alatt egy rjuk vr fikerhez mentek, a kocsis szvesen segtett a fiatal frfit az lsre, s a poggyszukat, valamint a kerekesszket is elrakta, majd a kt l friss getssel vitte ket a plyaudvarra. Amikor a kt fiatal vgl az Orient Expressz egyik knyelmes kocsijban lt, Kata megknnyebblten felshajtott: „Ltja, Tibor, utazsunk els nehzsgein mr szerencssen tl vagyunk!” A fiatal frfi mosolygott a vidm s megbzhat ksrre. „Igen, Kata! De ez csak egy kis szakasz a hossz kalandnak, s bzzuk benne, hogy a tbbi rsze is olyan simn fog menni.” A vonat egy pr nap alatt szerencssen elvitte ket Konstaninpolyba. Kata az utazs sorn arra gondoskodott, hogy az ne legyen tl kimert Tibor szmra. sztnzte a fiatal festt arra, hogy minl tbbet pihenjen, hiszen az t egyiptomi szakaszn szksge lesz minden erejre. A kt fiatal az tkezseket a flkjkbe krte, gy nem kellett a tbbi utassal tallkozniuk, s Kata anlkl kiszolglhatta Tibort, hogy esetleg a szokatlan egyttutazsuk megtkzst vlthatott volna ki az utastrsai kztt. gy teltek a napok, Tibor sokat meslt Katnak azoktl a tjakrl, amelyeken a vonat keresztlhajtott. s Kata minden este elalvs eltt imdkozott, hogy a kaland szerencssen rjen vget – s Tibor visszanyerjen lbai hasznlatt!
Konstantinpolytl a kt fiatal nem sokat ltott, br Kata nagyon kvncsi lett volna a rejtlyes keleti vrosra. A vonat ppen befutott a plyaudvarra, amikor mr elttk termett egy fiatal trk, aki knny kis kocsijval elvitte ket a kiktbe, s besegtette ket arra a hajra, amely majd Egyiptomba vitte Katt s Tibort. Kata csak akkor engedte kiss felllegezni magt, amikor Tibor knyelmesen a szk kis kabin keskeny gyn fekdt s a hajkrt az indulshoz megszlalt.
"Rvid idn bell a frak orszgba rnk!” lelkesedett a fiatal lny, majd vonakodva hozztette: „Akkor majd kiderl, hogy volt-e jogom magt ebbe a kalandba berngatni, Tibor.” De a fiatal frfi csak mosolygott.
"Neked a vilgon minden jogod van hozz, drga Kata!” biztatta t a fiatal frfi. "Addig, amg a remny legkisebb szikrja is ltezik a gygytsom rdekben, brmi megengedett s semmitl nem riadok vissza. gyhogy ne aggdj rtem, majd megltod, minden rendben lesz.” Nyugtatta Katt.
"Ksznm, Tibor, hogy annyira megbzik bennem!” suttogott a fiatal lny. „Remlem, nem okozok majd csaldst!”
"Te soha nem fogsz nekem csaldst okozni!” suttogott a fiatal fest, majd gyesen tmt vltott, hiszen itt veszlyes vizeken evezett, mert minden nappal, amelyet a fiatal lny oldaln eltlttte, egyre jobban megkedvelte. Csak attl flt, hogy ha most bevallja a lnynak, hogy mit rez irnta, meg fogja ijeszteni a fiatal lnyt azok utn, min keresztl ment fiatal letben. s gy Tibor szve mlyn elrejtette az rzelmeit. gy Katnak sejtelme sem volt, hogy milyen bels feldltsgon megy keresztl a fiatal fest a lny minden egyes rintkezsnl. Idvel Katbl egy nagyon gyes pol lett, aki a fiatal frfi minden lethelyzetben segtsgre lehetett. A haj lgy ringatssal szelte a habokat, s Tibor, aki, gy, mint Kata, nem szenvedett tengeri betegsgben, a kabinban lt s nzte, ahogyan a lny szorgoskodik krltte.
"Szeretnl, ha elmeslnk neked egy kicsit Egyiptomrl?” krdezte hirtelen Kattl.
", igen!" lelkesedett a fiatal lny. „Mr sokat meslt nekem az utazsairl, de csak nagyon keveset az si kultrkrl s a kincsekrl, amelyeket ebben az orszgban fel lehet lelni.”
gy a fiatal fest belekezdett beszmoljba, s Kata llegzett visszafojtva hallgatott, amikor Tibor lnken meslt az els frakrl, a hres piramisokrl, amelyek tvszeltek az vezredeket, s titkos ritulkrl, valamint a papok rejtlyes szoksairl. Tibor a homokban elsllyedt vrosokrl beszlt s hihetetlen kincsekrl, megemltette a mmik rejtlyei, furcsa leleteket, ismeretlen rsjeleket s harci cselekedeteket.
"Tud-e valami rszletesebbet a papok mgijrl?” krdezte Kata kvncsian. „Ez taln egy jabb tmpontot adna neknk, hogy mirt s hogyan bnulhatott meg.” De ebben a krdsben a fiatal fest nem szolglhatott magyarzattal.
"Nagyon sajnlom, Kata, de ebben a tmban a kutatsok mg nem nagyon haladtak elre, nincs feljegyzs, amelyet mr megfejtettk volna, s a tudsunk mg gyerekcipben jr.” Mondta vllt vonva.
"Rszemrl mr az is a csodval hatros, hogy felmerlt benned a gyan, hogy a bnulsom sszefgghet valamilyen mgival, vagy tokkal. ltalban nem hiszek az ilyen termszetfeletti s tudomnyosan magyarzhatatlan jelensgekben.”
"De most mr hisz nekem, hogy a ddnagyanym tka nem valamilyen rmlmombl fakadt?” krdezte Kata halkan. „Mind azok utn, amit elmesltem magnak, mr csak meggyzhetett arrl, hogy az lltsaim igazak?” mlyen nzett a fiatal fest stt szemeibe, s remlte, hogy az vben olvashatja az igazsgot. Akkor Tibor elrehajolt, s gyengden megfogta a fiatal lny kezt.
"Hiszek neked, gyermekem, azrt vagyok itt, veled. Mivel mg a legjobb orvosok sem talltak magyarzatot arra nzve, hogy mirt vagy mitl bnulhattam meg, s az utn, hogy elmesltl nekem a ddnagyanyd tka erejrl, kpes vagyok hinni, hogy vannak olyan erk, amelyek nem e vilgbl valnak tnhetnek. Ha tnyleg a sejk tka hatsra lebnultam, akkor csak remnykedhetek abban, hogy az utazsommal annyira megengesztelhetem, hogy megbocst nekem s leveszi rlam az tkot. – De ahhoz a te segtsgedre van szksgem!” tette hozz, majd hirtelen becsukta a szemeit s elvette kezt Kata keztl.
"Krlek, hagyd magamra, a beszlgets nagyon kimertett engem!” krte Kattl egy olyan hangban, mintha a fiatal lny sok krdsvel valahogyan megsrtette volna. Amit a lny nem tudhatta: Azrt viselkedett annyira hirtelen s ridegen, mert ellen akart llni a vgynak, hogy most, itt rgtn karjaiba vegye s bevalljon neki a szerelmt. A fiatal lny kzelsge naprl napra jobban felizgatta, s mr nem tudott mitev legyen. Ktsgek gytrtek, hogy Kata valaha is kedvelheti t. Taln csak sznalmat rezne vele, a rokkant frfival? gy eljtszotta a fradt, az alv embert, mg Kata visszavonult sajt fekhelyre. Kata hamar elaludt, de Tibor mg rkig bren fekdt, rzelmeitl megrzva. Vgl a haj clba rt, s a kt fiatal az utazsuk vgs szakaszra rkeztek.
Ragyog napstsben elrtek a kiktt. Kata arra gyelt, hogy Tibor megfelelen van felltzve, azrt a fiatal frfi egy vkony, vilgos nadrgot viselt, egy fehr inget nyakkendvel s knny, vilgos cipket. Hullmos hajn szalmaszn, nagy karimj kalap vdte az ers napsugaraktl. Kata egy vkony, hossz vszonruht viselt, melynek homokszn alapjn lv vidm virgmintja jtkonyan elttt a mln vrakoz bennszlttek egyforma burnuszok egyhangsgtl. Sok rejtett s nylt kvncsi pillantst kellett killniuk, amikor Kata a fiatal frfit a kerekesszkben egy vrakoz kocsi fel tolta, amelynek oldaln a magyar nagykvetsg cmere pompzott.
"nket vrjk a nagykvetsgen?” krdezte a stt br kocsis, s a fiatal lny blintott.
"Igen. A nagykvet r volt olyan nagylelk s egy pr napra szllst biztostott neknk magnl, mg tovbbutazhatunk. Nevem Molnr Kata s a ksrm itt Tibor r.” Mutatott a fiatal festre.
"Lenne olyan szves s segten neki a be- s kiszllsnl?” krdezte a kocsist, aki szolglatkszen leugrott a bakrl, s Tibort a nyitott kocsiba helyezte. Kvetkezett a poggysz, majd vgl Kata is felszllt, s Tibor mellett helyet foglalt, hogy adott esetben tmaszra lehessen.
A knny kocsi az vros szk siktorain keresztl hajtott, s Kata csodlattal ltta az olyan csodkat, amelyek szinte az ezeregy jszakbl szrmazhattak. A bazrokban klnleges fszerek mellett sznyegeket vagy aranytrgyakat rultak, s sznes sokasg uralkodott mindentt. Itt egy ambulns keresked hajtotta kicsinyi szamart, amelynek htn kosarakban datolyk s egyb dli gymlcsk voltak, ott egy rangos r csodlatos arab lovn, ezsttel s drgakvekkel kirakott nyeregben pardzott. Vgl elrtek a villanegyedet, ahol a nagykvetsg arab stlusban ptett palotja llt. Egy ds elkerten keresztl hajtottak, mg a kocsis meglltotta lovait egy kavicsokkal beszrt rotondn, az plet fbejrata eltt. Azonnal hozzjuk lpett kt inas, akik megfogadtak a megrkez kt vendget.
"dvzlgyen Alexandriban!” ksznt egy titkr, amikor Kata s Tibor belpett a nagykvetsg tgas s hvs fogadcsarnokba. „A nagykvet r egy ra mlva fogadja nket az irodjban, addig bevezetem a szobiakba, s egy kis frisstst hozatok szmukra.” Mondta, majd elksrte a kt fiatalt a rezidencia folyson keresztl a kt, szmukra elksztett szobhoz. Kata elksrte Tibort az szobjba, hogy meggyzdjn arrl, hogy a fiatal frfi megtallja minden knyelmt. A fehrre meszelt szoba tgas volt, magas plafonjn kvlrl mozgatott gyknysznyegek hst szellzst adtak. Az ablakok prknyn vzzel teli porzus agyagednyek lltak, prolgssal frisstst biztostva a szobban lakknak. A knyelmes gy mellett arab farags jjeliszekrny, mellette mostl s tkr, a szoba msik oldaln egy gardrbszekrny. Volt ott mg egy kis asztalka egy szkkel, valamint egy faragott lda. A szoba falain festmnyek, fleg virgbrzolsokkal, de egy kis kpen az gy fltt a budai vr volt lthat. Amikor Tibor knyelmesen elhelyezkedett, s egy fiatal, benfekete szolgalny egy hst italt s egy kosr gymlcst hozott, Kata bement a sajt szobjba, amely Tibor mellett tallhat volt, s hasonlan volt berendezve. Az asztaln tallt hst innivalt s szintn egy gymlcskosarat, amelynek tartalmbl jzen falatozott. Az egy ra mg nem jrt le teljesen, amikor kopogtak Kata ajtajn, s egy inas azt kzlte vele, hogy a nagykvetr kszen ll a fogadsukra. Kata elment Tiborhoz, s az inassal egytt elindultak a nagykvet r irodjba. A nagykvet, egy elegns, magas frfi, a negyvenes veiben jrt, markns arcnak legfbb jellegzetessge egy nagy, fekete bajusz volt. dvzlte vendgeit, akik megkszntek neki a szves fogadtatst s a vendgltst, majd belemerltek az tjuk rszleteibe.
"Szksgnk lesz egy megbzhat vezetre, aki jrtas a sivatagban s biztonsgban elvezet ahhoz a beduintrzshez, amelyet fel kell keresnem.” Kezdte Tibor a beszlgetst, aki tapasztalatbl tudta, hogy a megbzhat vezet letfontos. A nagykvet csodlkozva rzta a fejt.
"MAGUK el akarnak jutni egy valahol a sivatagban tboroz beduintrzshz?” krdezte, mikzben egy rejtett pillantst tett a tolszkben l fiatal frfira.
"Tisztban vannak, hogy milyen veszlyek leselkedhetnek magukra, fleg gy, hogy” itt mintha keresett volna szavakat, majd folytatta: „hogy maga nem ereje teljes birtokban van?” Magban gy gondolta, hogy a fiatal fest taln nem egszen tiszta a fejben. Mr egy teljesen p s egszsges ember szmra is nagy merszsgnek szmtott, csak egy vezetvel s egy ksrvel a sivatagban a vad beduintrzsek terletn kalandozni, de az, amit azok ketten akartak, vakmersgnl is tbb volt, st szinte ngyilkossg. Hogyan brhat majd ki a fiatal frfi azokat a megprbltatsokat? Hogyan utazik egyltaln?
Tibor kiss elmosolygott, mert sejtette, hogy mit gondol rla a nagykvet. Lazn a kerekesszkben lve, megfelelen felltzve s magabiztosan vlaszolt, mikzben az egyik keze Kata kezben nyugodott.
"Tisztban vagyok a veszlyekkel, amelyek majd a sivatagban rnk leselkednek, hiszen mr itt voltam, s ugyanazon az tvonalon mentem, amelyet most is kvetni fogunk. Mg a rokkantsgom sem akadlyozhat meg abban, hogy tra keljek, azon kvl egy tehetsges polm is velem tart!" mutatott Katra. Amikor megltta, hogy a nagykvet mg mindig ktelkedik szndka visszavonhatatlan elhatrozsban, mg hozzfzte:
"Mindent a legutols rszletig megterveztem. Az utat egy ni tevenyeregben teszem meg, ksrm gy lovagol, mint egy frfi, azrt egy kitart lovon fog lni, a vezetnk is lhton l majd, valamint kell mg egy teherhord lovunk, amelyen straink s egyb, az utazshoz felttlenl szksges kellkek lesznek. n nagyon jl kezelek a pisztolyt meg a puskt, s a ksrm is gyakorlott lvsz. A vezetnk, mint beduin, trzstagjaihoz hasonlan biztosan kivl fegyverforgat lesz. Ltja, mindenre gondoltam, a legkisebb rszletig. Viszont nagyon megksznnnk, ha segten a megfelel vezet s az llatok kivlasztsban.”
Ezek utn a nagykvet csak beleegyezen blintott. Meggrte nekik, hogy minl hamarabb megszerzi a kvnt llatokat s utazsi kellkeket, valamint felhajt egy megbzhat vezett is. Addig is szvesen felajnlotta a kt fiatalnak a nagykveti palota knyelmeit. Hrom nappal ksbb a kis karavn sszellt. Kata s Tibor hlsan elkszntek a nagykvettl, akinek arcn azrt azt lehetett leolvasni, hogy alig hisz abban, hogy mg egyszer lve viszontltja ket, majd Ali, a vezetjk, a kis karavn lre ment, s elindultak.
"Ha tz nap mlva nem jttnk mg vissza, akkor valamilyen baj rhetett bennnket, s elkezdheti a keressnket!” suttogott Tibor, olyan halkan, hogy Kata, aki a teve msik oldaln lovagolt, ne hallhasson, a nagykvet flbe.
Az els nap minden emltsre mlt esemny nlkl zajlott. A napforrn tztt az gbl a kis karavnra, csak a fiatal fest kicsit rnykban lt, a ni tevenyerge sznes teteje alatt. Ruhja a rgi angol felfedezk keki nadrgjbl s ingbl, trpusi sisakbl s hosszszaru csizmkbl llt, a fltt viselte a beduinok kk burnuszt. Kata a magyar csiksok ltal kedvelt ruht hordta, b kk gatyt s b ujj kk inget, hozz fekete mellnyt s nagykarimj fekete kalapot, valamint rvid, lgyszaru csizmt. Vlln egy burnusz volt, amely nappal az g sugaraktl jszaka a hidegtl vdett. Vezetjk a hagyomnyos beduin viseletet hordott. Ali egy csendes ember volt, csak akkor szlalt meg, amikor szksg volt r.
Tibor jra a knyelmes nyergben lt, magason a teve hta fltt, amely stoikus nyugalommal rtta tjt a vezet lova mgtt. Kata, nemes htasn br flt a kaland bizonytalan kimeneteltl, mgis lvezte a lovaglst a sivatagon keresztl. Amikor kzeledett az est, Ali megllt, gyakorlott mozdulatokkal pillanatok alatt fellltotta strat a kt fiatal rszre, s knyelmesen berendezte azt a magukkal hozott takarkkal, sznyegekkel, prnkkal s birkaszrkkel. Majd leemelte Tibort a tevrl s elhelyezte a fiatal frfit a puha fekhelyen.
"Ti pihenni, n vacsort csinlni!” trte az angolt s nem engedte azt sem, hogy Kata segtsen neki a mindennapi teendkben. gy a fiatal lny elment Tiborhoz, lelt mell a fekhelyre s gyengden megfogta a fiatal frfi kezt.
"Flsz a holnapi naptl?” krdezte Tibor, mert gy tnt, hogy a lny gondolataiban nagyon messze jr, s keze a frfi kezben arrl rulkodott, hogy nagyon izgatott. Kata e szavaknl gyengden nzett a frfi arcba:
"Igen, flek. De csak n miatt! Remlem, hogy az utazs nem tl kimert – s remlem, hogy j vget r!” suttogott, majdnem nmn. Br ersen hitt abban, hogy az tkot oly mdon meg lehet trni, s Tibor, miutn elfogadta az ajndkot, jra jrni fog – de mi van, ha a l mr nem l, vagy esetleg a sejk az egyik harcban elesett? Mi lesz, ha a fiatal frfi szervezete nem brja ki a megprbltatsokat? s mi van, ha mindenek ellenre mgis bna marad? , Kata hitt a csodkban, s minden nap imdkozott a fiatal frfi gygytsrt, de mi volt Tiborral? is hitt annyira, mint Kata az utazsuk szerencss kimenetelben? s ha meggygyul – milyen lesz majd az kapcsolatuk? p emberknt mr nincs szksge polra s trsalghlgyre! Azonnal sztvlnk tjai, vagy annyi idt hagyn a fiatal lnynak, hogy jra talljon munkt? Vagy taln csak az t vissza a kolostorba maradn? Kata flelmben reszketett, de ez a flelem nem llt kapcsolatban a mostani kalanddal, hanem a lny kifrkszhetetlen jvjvel. Tibor gyengden maghoz vonta a lnyt:
"Kata, tudd meg, hogy miattad minden megprbltatst kibrok.” Prblt lelket nteni trsba, mintha rezte volna, hogy milyen gondolatok gytrnek a fiatal lnyt. Kata stt szemei felragyogsa meghllta a fiatal frfi trdst s mg valamit elrult: hogy a frfi nem volt egszen kzmbs szmra! Tibor alig akart bevallani sajt magnak, hogy ez az egyszer, jszv lny mr rgta kitlttte gondolatait s szvt. Elbb csak hls volt neki, hogy kihozta t letargijbl s nsajnlatbl, de ez a hla lassan, alig szreveheten talakult teljesen msik rzss: a szerelem kis csirja lett, amely az idvel egyre csak ntt s most itt, a sivatag kells kzepn, kitrulta szp virgt! Mennyire szerette volna Katt most tlelni, megcskolni, szerelmt vallani – de csak egy sznalmas roncs volt, akit sajnlni lehetett, de nem szeretni! s azrt is flt, mert tudta, hogy min ment keresztl a fiatal lny, aki bevallotta neki, hogy mr nem bzik semmilyen frfiban, s rettegett attl, hogy esetleg utalni fogja t, ha most szerelmet vall neki. gy csak nagyon gyengden simogatta a lny a lovaglstl sszeborzolt hajt.
"Kata, mr most szeretnk ksznetet mondani neked mind azrt, amit rtem tettl! Mg akkor is, ha soha meg nem gygyulok, mr nem leszek a rgi! Te gygytottl ki az nsajnlatombl, s te nmtottad meg az ngyilkossg hangjait. Megmutattl nekem, hogy a vilg mg akkor is szp, ha nagy tragdia r, s hogy soha nem szabad feladni! Az t ide mlyebben hatott rm, mint brmilyen utazsom eltte. – Hla neked!”
A fiatal lny elpirult e szavak hallatn s szgyenlsen lesttte szp szemeit. Nem rdemelte meg annyi hlt, hiszen csak a ktelessgt teljestette. Elbb azt, amelyet a nvrek rbztak, majd azt, amely szve diktlt.
„Ksznm a kedves szavakat, Tibor, de ne rezze magt elktelezve.” suttogott szelden. De mieltt Tibor vlaszolhatott volna, a vezetjk bejtt a storba s egy nagy rztlon eljk helyezte rizst s szrtott hst, datolykat, frjtojsokat s friss vizet. „Itt vacsora. Gyorsan enni, gyorsan aludni, holnap nagyon korn elindulni.” mondta trt angolsggal, mieltt egy gyors „j jt”!-tel kiosont a storbl, hogy sajt, fruglis vacsorhoz lsson. Megevett egy pr darab szrtott datolyt s egy megvott egy pr korty vizet, majd szorosan beburkolzta magt burnuszba, leheveredett a tevje mellett s mg magra hzta egy vastag szrt, a hideg jszaka miatt. Ekzben Kata s Tibor elfogyasztottak a vacsorjukat. Kata segtett a fiatal frfinak, hogy knyelmesen el tudjon helyezkedni a puha llatbrkn s gondosan betakarta mg egy pr pokrccal, hogy ne fzzon a hajnali hidegben. „Te hol fogsz aludni?” krdezte a fiatal fest a lnyt, amikor szrevette, hogy Kata tekintete krlfutja a strat, de nem tallt ms fekhelyet. „Gyere hozzm, itt mindkettnknek van hely.” javasolta, s egy kis kzmozdulattal maga mell mutatott. Kata nem nagyon akart olyan annyira kzel kerlni a frfihoz, de vgl be kellet ltnia, hogy nincs sehol ms hely, s gy engedett a fiatal frfi krsnek. „Holnap hossz s fraszt napunk lesz.” mondta Tibor. „Ki kell pihenni magad, mert csak gy van eslyed, hogy kibrjuk az utat. Ehhez viszont az kell, hogy jl aludjl.” „Igaza van.” blintott a fiatal lny s ruhstul lefekdt a frfi mell, de olyan messze tle, ahogyan csak lehetett, s magra hzta az egyik takart. A prnk s llatbrk puhk voltak s melegek, gy gyorsan elmerlt mly s pihentet lomba. De a fiatal fest, akinek ugyangy lett volna szksge pihensre, nem brt elaludni, hiszen nagyon is tudatban volt a lny kzelsgnek. Szeretetteljesen nzte a vkony lnyt, aki olyan desen pihent az oldaln, a vrs haja, mint egy glria, krlvette az arct, s fiatal teste minden llegzetvtelnl mozgott. Tibor mr csak azt kvnta, hogy ebben a pillanatban legyen az v – rkk. s mintha shajt meghallotta volna, Kata lmban megfordult, gy a fiatal frfi karjai kzelbe kerlt. Lassan, nagyon lassan s vatosan, teljes erfesztssel, Tibornak vgl sikerlt egszen maghoz hzni a lnyt. Lihegve – nem tudni, hogy az erlkds vagy a heves vgy miatt – s boldogan lvezte az alv lny teste meleg kzelsgt. Gyengden simogatta a selymes hajt, majd ujjai leheletfinoman rintettek az arct, vgig futottak a finom vonsait s egy rpke pillanatra Tibornak sikerlt egy cskot lehelni Kata kiss nyitott ajkaira. De akkor elhagyta Tibort az er – s nyugtalan, furcsa lmokkal tsztt lomba merlt. Msnap reggel elsknt bredt fel. Kata szorosan hozzsimulva karjaiban fekdt s boldog mosoly ltszott az arcn. Lassan, nehogy felbressze a lnyt, visszahzta karjait s nagyon vatosan eltolta magt Kattl, hogy megint egy kis tvolsgot tegye maga s az alv lny kz, mieltt mg szempillai remegni kezdtek, s a lny felbredt.
|